طراحی سایت
دوشنبه 03 تیر 1398
EN

اخبار

برگزاری دوره‌های طرح و اشتغال فرش‌بافی در آذربایجان‌غربی

  • 07 بهمن 1392
  • 08:51
  • 0 دیدگاه
  • 972 بازدید
  • Article Rating
برگزاری دوره‌های طرح و اشتغال فرش‌بافی در آذربایجان‌غربی
دوره‌های آموزشی طرح و اشتغال فرش‌بافی در شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار شد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: دوره‌های آموزشی طرح و اشتغال فرش‌بافی در شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد دهقان امروز هفتم بهمن‌ماه اظهار داشت: گسترش صنعت فرش‌بافی در استان از اهدافی است که به دنبال آن برنامه‌های بسیاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: دوره طرح و اشتغال در شهرستان‌های بوکان، تکاب، مهاباد، خوی، سلماس و ارومیه به مدت 138 ساعت که 48 ساعت آموزش عملی و تئوری و 90 ساعت نظارت و آموزش حین بافت برگزار شده است.

دهقان تصریح کرد: برگزاری 13 مورد نمایشگاه‌های فرش دستباف استانی، چهار مورد نمایشگاه خارجی و مشارکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تحت حمایت مرکز ملی فرش ایران از جمله برنامه‌های گسترش فرش‌بافی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور معرفی بهتر فرش دست‌باف تهیه و توزیع سی‌دی و مجله سلیقه‌یابی بین تولیدکنندگان فرش دستباف مربوط به کشورهای اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اتریش، بلژیک، انگلیس، ایرلند و کیش صورت گرفته است.

دهقان تصریح کرد: در مقاطع تحصیلی دانش‌آموزی و دانشجویی المپیاد استانی و کشوری فرش دستباف با همکاری مرکز ملی فرش ایران در شش مورد برگزار شده است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار داشت: در راستای پیشبرد اهداف سازمان تعداد 68 جلسه با کمیته فرش استان برگزار شده است.

دهقان اعلام کرد: همایش‌های مختلف مانند همایش اقتصاد مقاومتی در هم‌اندیشی با تعاونی‌های فرش دستباف استان، همایش علمی بازاریابی و سلیقه‌یابی مشتریان در ارومیه، خوی و بوکان و برگزاری دوره ناظرین فنی استان در شهرستان خوی با حضور 42 نفر از ناظرین برگزار شده است.

وی ابراز داشت: راه‌اندازی پرتال فرش دستباف، تهیه فیلم مستند فرش دستباف و چاپ کتاب فرش آذربایجان غربی از جمله اقداماتی است که در راستای معرفی فرش استان انجام شده است.

دهقان افزود: فرش‌های افشار و ریزماهی از جمله فرش‌های دست‌باف آذربایجان غربی است که به ثبت ملی رسیده‌اند و فرش دست‌باف ریزماهی خوی به ثبت جهانی رسیده است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.