طراحی سایت
دوشنبه 03 تیر 1398
EN

اخبار

سومين دوسالانه عکس فرش ايران در گام پاياني

  • 07 بهمن 1392
  • 08:58
  • 0 دیدگاه
  • 1079 بازدید
  • Article Rating
سومين دوسالانه عکس فرش ايران در گام پاياني
مراسم پایانی، اهدای جوایز و نمایشگاه سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران فردا، سه شنبه، در موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.

مراسم پایانی، اهدای جوایز و نمایشگاه سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران فردا، سه شنبه، در موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.

مشاور مرکز ملی فرش ایران با اعلام این خبر گفت: سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران با هدف جلب توجه عکاسان کشور به فرش ایرانی و ارزش‌ها و زیبایی‌های آن با استقبال شمار فراوانی از عکاسان برگزار شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حمید کارگر با اشاره به نتایج سه دوره پیشین اظهار داشت: پیامد سه دوره برگزاری، افزون بر همراهی جامعه عکاسی کشور با فرش دستباف ایران، گرد آمدن گنجینه‌ای غنی از عکس‌های ارزشمندی درباره فرش ایرانی است.

وی افزود: مرکز ملی فرش ایران در کنار قالب‌های گوناگون هنری و تبلیغی، عکس را نیز برگزید و تاکنون سه دوره مسابقه عکس فرش دستباف ایران برگزار کرده است و در گام‌های بعدی رویکردی برون‌مرزی را نیز دنبال خواهد کرد.

کارگر با برشمردن کارکرد و توانایی‌های هنر عکاسی تصریح کرد: عکس این توانایی را دارد که در کوتاه‌ترین زمان، بیشترین پیام را منتقل کند و عنصری مؤثر برای برقراری یک فرایند کامل ارتباطی است که می‌تواند برای درک عناصر بصری و زیباشناختی موجود در فرش به خوبی عمل کند.

آیین پایانی سومین دوسالانه عکس فرش با رونمایی از کتاب این رویداد و لوح فشرده مولتی‌مدیا که حاوی عکس‌های برگزیده سه دوره پیشین دوسالانه عکس فرش است و نیز سخنرانی محمدباقر آقاعلیخانی (رییس مرکز ملی فرش ایران) و رضی میری (نماینده هیات داوران) برگزار می‌شود.

فردا، هشتم بهمن ماه، همچنین ضمن معرفی برگزیدگان، نمایشگاه آثار برگزیده سومین دوسالانه عکس فرش با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران افتتاح خواهد شد.

برگزاری اردوی عکاسی برای برگزیدگان و نشست‌های تخصصی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه خواهد بود.

آیین پایانی و مراسم اهدای جوایز سومین دوسالانه عکس فرش دستباف ایران فردا سه‌شنبه هشتم بهمن‌ماه ساعت 16 آغاز خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از هشتم تا دوازدهم بهمن سال جاری همه روزه از ساعت 9 تا 16 به موزه فرش ایران به نشانی خیابان کارگر شمالی، تقاطع خیابان دکتر فاطمی مراجعه کنند.

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2237017

برچسب ها : موزه فرش
اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.