شنبه 28 مهر 1397
EN

اخبار

مشکلات صنعت فرش اصفهان رصد میدانی شده است

مشکلات صنعت فرش اصفهان رصد میدانی شده است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه فرش دستباف در اصفهان فرصت خوبی برای رساندن صدای فعالان حوزه فرش به گوش مسئولان ملی و برانگیختن حساسیت نهادهای ناظر و قانون گذار در این زمینه است که امیدوارم با پیگیری ه...

ناهید تاج الدین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از شش ماه پیش و درست پس از برنامه شهر گردی اصناف، با رصد دقیق مشکلات فرش و ارتباط هدفمندی که با صنف مربوطه در این زمینه برقرار کردیم به دنبال برقراری ارتباطی موثر با نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در مورد فرش و حل مشکلات این صنف بودیم.
وی افزود: فرصت بیستمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف فرصت بسیار مناسبی برای برقراری این ارتباط و تشریک مساعی نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز فرش با ذینفعان یعنی تولید کنندگان، بافندگان و طراحان و صادر کنندگان فرش دستباف بود و خوشبختانه ارتباطی که ما به دنبال آن بودیم برقرار شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نمایشگاه، رییس و نایب رییس   فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی به دعوت ما حضور یافتند. وزیر صنعت و معدن هم قرار بود در این نمایشگاه حضور پیدا کند که بنا به دلایلی سفر ایشان امکان پذیر نشد و رئیس مرکز ملی فرش ایران به عنوان نهاد سیاست گذار و نماینده دولت در این نمایشگاه حضور یافت و مشکلات فرش استان از نزدیک  توسط نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت رصد میدانی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: خوشبختانه به رغم آنکه در فصل بودجه قرار داریم، اما استقبال خوبی از دعوت ما در میان نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت و دیگر  نهادهای تاثیر گذار شد و شاهد حضور کم سابقه مسئولان فرش در اصفهان بودیم.

عضو فراکسیون فرش و  صنایع دستی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حداقل کارکرد این حضور، رساندن صدای فعالان حوزه فرش به گوش مسئولان ملی و برانگیختن حساسیت نهادهای ناظر و قانون گذار در این زمینه است که امیدوارم با پیگیری هایی که در ادامه خواهیم داشت به سمت رفع این مشکلات قدم برداریم.

 

برچسب ها : فرش، اصفهان
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.