یکشنبه 29 مهر 1397
EN

اخبار

ظرفيت فرش استان مرکزي در اشتغالزايي برجسته سازي شود

 ظرفيت فرش استان مرکزي در اشتغالزايي برجسته سازي شود
نماينده ولي فقيه در استان مرکزي گفت: ظرفيت فرش دستبافت در اين استان از ديرباز يک فرصت اقتصادي بوده است و بايد اين جايگاه در اشتغالزايي شهري و روستايي احيا و برجسته سازي شود.

به گزارش ایرنا؛ آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي عصر سه شنبه در حاشيه آيين گشايش نمايشگاه فرش دستباف استان مرکزي در محل دائمي شرکت نمايشگاه هاي بين المللي غرب کشور در اراک، در گفت و گو با ايرنا، افزود: حمايت همه جانبه مسئولان و اقشار مختلف مردم از صنعت فرش و تامين خواسته هاي توليدکنندگان و بافندگان مي تواند از راهکارهاي کليدي براي حل معضل بيکاري و به خصوص بالا بردن بنيه اقتصادي روستائيان باشد.
وي ادامه داد: فرش دستبافت اراک، فراهان، ساروق، جيريا، غياث آباد، محلات، خمين و دليجان از ديرباز آواره کشوري و جهاني داشته و اين مناطق به عنوان قطب توليد فرش هاي نفيس نام گرفته اندو مي طلبد مسئولان نسبت به معرفي اين داشته با ارزش تلاش مضاعفي کنند.
امام جمعه اراک بيان کرد: برپايي نمايشگاه فرش راهکار خوبي براي شناساندن هنر ملي فرش دستبافت به مردم ، حمايت از توليدکنندگان داخلي، ترويج و توسعه صنعت فرش است اما در کنار اين حمايت بايد توليدکنندگان و بافندگان با برنامه هدفمند قدرت بگيرند.
وي يادآوري کرد: در گذشته اي نه چندان دور صنعت فرش دستبافت ايران به خصوص استان مرکزي در همه نقاط دنيا شناخته شده بود و صادرات اين هنر صنعت نقش موثري در بالا بردن توليد ناخالص ملي داشت و اکنون نيز مسئولان صنعتي و فرهنگي بايد نسبت به احياي موقعيت فرش ايراني بيش از پيش بکوشند.
نمايشگاه فرش دستباف استان مرکزي با حضور 30 توليدکننده از نقاط مختلف اين استان و در فضايي به وسعت 2 هزار متر مربع در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي غرب کشور در اراک برپا شده است.
اين نمايشگاه تا 22 بهمن ماه سال جاري هر روز از ساعت 15 تا 21 پذيراي علاقه مندان است.
حدود 15 هزار قاليباف در استان مرکزي تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار دارند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.