یکشنبه 25 آذر 1397
EN

اخبار

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی
در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

ه گزارش فانوس، پنجمین جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین با حضور جمعی از مسئولان و با حضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات فرمانداری هرسین برگزار شد.

در این جلسه نجف میرزا حسینی معاون فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به باز نگری ها و حمایت هایی که در سالجاری در جهت توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین انجام شده است امیدواریم در سال آینده شاهد رونق و حضور محصولات فرش بافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی باشیم.

 معاون فرماندار هرسین برگزاری ۱۲ دوره آموزشی ۱۷ روزه فرش بافی رایگان برای حدود ۴۸۰ نفر از متقاضیان را از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای حمایت و توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین برشمرد.

در ادامه این جلسه مجتبی جادریان رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هرسین از معرفی ۱۵۵ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی مشاغل خانگی مستقل قالی بافی به اداره کل متبوع خود خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۱۲۲ نفر جهت عقد قرارداد به بانکهای عامل معرفی شده اند.

 جادریان همچنین ادامه داد: تعداد ۲ کارگاه غیر متمرکز فرش بافی در شهرستان هرسین هر کدام ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: در بحث طرح پشتیبان نیز تا کنون ۳ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

 جادریان میزان افراد تحت پوشش برای هر کدام از افراد پشتیبان را ۱۶ نفر اعلام کرد و گفت: جمعا ۴۸ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی به بانکهای عامل معرفی شده اند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.