یکشنبه 29 مهر 1397
EN

اخبار

ثبت ملى 7 منطقه فرش دستباف ايران

ثبت ملى 7 منطقه فرش دستباف ايران
ثبت ملى نشان جغرافیایی مناطق فرش دستباف ایران به 53 منطقه جغرافیایی رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به همت این مرکز نشان جغرافیایی هفت منطقه دویدوخ، نهاوند، یلمه بروجن، شهربابک، علی آباد دهاقان، سنه و درخش نیز به ثبت ملی رسید.

براساس این گزارش؛ ثبت مناطق جغرافیایی استانهای کشور از سال 1389 آغاز و امروز با احتساب این هفت منطقه 53 منطقه به ثبت ملی رسیده و از بین این 53 منطقه 29 منطقه به ثبت جهانی رسیده است.

در این گزارش آمده است؛ مراحل ثبت مناطق به اینگونه است که ابتدا بازدید از کارگاههای متمرکز و غیره متمرکز منطقه توسط مرکز ملی فرش انجام گرفته و سپس جلسه ای با ذینفعان منطقه و تکمیل فرمهای ثبت و تعیین نام جغرافیایی منطقه توسط ذینفعان صورت گرفته و پس از تکمیل مشخصات فرش منطقه اعم از مشخصات فنی فرش منطقه و مشخصات تاریخی و جغرافیایی منطقه پرونده آماده ارسال به اداره کل مالکیت صنعتی می شود.

در ادامه پرونده به همراه پرداخت هزينه هاى مربوطه به اداره کل مالکیت صنعتی برای بررسی اولیه ارسال می شود. درصورت تایید اداره ثبت پرونده به روزنامه رسمی ارسال می شود.

قابل ذکر است؛ فرايند ثبت ملى هفت منطقه دویدوخ، نهاوند، یلمه بروجن، شهربابک، علی آباد دهاقان، سنه، درخش از یکسال پیش آغاز شد و در سال 97 به فرجام رسيد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.