طراحی سایت
شنبه 29 تیر 1398
EN

اخبار

تفاهم نامه ای برای مهارت آموزی در فرش

تفاهم نامه ای برای مهارت آموزی در فرش
تفاهم نامه همکاری مشترک بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورامضا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این تفاهم نامه به منظور گسترش همکاری های مشترک به منظور ارتقای توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی متقاضی شغل یا شاغل در حوزه هنر- صنعت فرش دستباف و بهره مندي مستمر از قابلیت هاي موجود در جهت ارائه خدمات آموزشي براساس استانداردهاي آموزشي يكپارچه و منسجم ملي و بين المللي به امضای فرشته دست پاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران و سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رسید.

براساس این گزارش؛ در آیین امضای تفاهم نامه مشترک رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: امسال سال «حمایت از کالای ایرانی» است و فرش دستباف به عنوان ایرانی ترین کالا باید مورد حمایت قرار گیرد.

بر پایه این گزارش فرشته دستپاک با تاکید بر اینکه فرش دستباف از جنبه های مختلفی قابل اتکا است؛ دارا بودن پشتوانه فرهنگی، هنری، تاریخی و ملی، وجود نگاه مثبت در بازارهای جهانی به فرش دستباف و تنوع تولیدات از نظر طرح و نقش، رنگ، اندازه، جنس الیاف را از جمله ویژگی های این هنر صنعت دانست.

وی افزود: همچنین بازدهی بالا در این هنر- صنعت و برخورداری از نشان تجاری، مزایای دیگری است که می‌تواند توسعه اشتغال در این زمینه را بیشتر مورد توجه قرار دهد.

دستپاک همچنین تامین بخش عمده مواد اولیه مصرفی در تولید فرش دستباف در داخل کشور، وجود مراکز و موسسات علمی – پژوهشی در زمینه های مرتبط با فرش دستباف، نیاز به حداقل سرمایه گذاری، قابلیت نوآوری گسترده در طرح و رنگ براساس سلیقه مصرف کننده در کشورهای مختلف، امکان تولید فرش های بسیار بزرگ و... را از دیگر ویژگی های خاص فرش دستباف عنوان کرد.

سلیمان پاک‌سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشورنیز در این آیین گفت: در این مقطع بیش از هر زمان دیگری به ایده‌های خلاقانه برای نگهداشت نیروی انسانی، ارتقاء مهارت و افزایش ثروت ملی از این هنر- صنعت نیازمند هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه با بازنگری در نگاه و تمرکز برآموزش قالی‌بافان، مجالی برای ارتقای خلاقیت و نوآوری در فرش دستباف ایران است. خلاقیتی که باعث رشد کیفیت و درنهایت فروش بهتر فرش دستباف و رضایت مصرف‌کننده است.

براساس این گزارش؛ این تفاهم نامه به مدت ۵ سال قابل اجرا است که تمدید و ادامه فعالیت، بازنگری، تصحیح یا تغییر در مفاد این تفاهم نامه با توافق دو طرف انجام خواهد شد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.