شنبه, 09 بهمن,1400

بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان گشایش یافت

بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان  گشایش یافت
بیست و یکمین نمایشگاه فرش دستباف استان اصفهان در مراسمی با حضور مسئولان استانی و رئیس مرکز ملی فرش ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان در پل شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرشته دستپاک، در آئین افتتاحیه با تاکید بر این که، برای حفظ اصالت فرش دستباف ایران می بایست فرش هایی صادر شود که دارای شناسنامه باشد، افزود: مگر می توان ساده از کنار این همه ارزش بالای فرش های اصفهان، نائین، کاشان و ... گذشت؟

وی در ادامه چنین اظهار کرد: بزرگان فرش دستباف ایران برای این نمایشگاه ارزش بسیار زیادی قائل هستند، فرش دستباف موجبات افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی را فراهم می کند . ما با تلاش دولت و مجلس مشکل بیمه قالی بافان و فعالان تولید فرش دستباف را رفع خواهیم کرد.

در این مراسم دکتر نوروزی شهردار اصفهان با برشمردن مزایای شناسنامه دار شدن فرش دستباف، چنین ادامه داد: به عنوان شهردار افتخار می کنم که بخش زیادی از هنر فرش دستباف، متعلق به مردم این شهر است . باید شرایطی مهیا کنیم که هنر فرش دستباف پویا و باعث اشتغال و درآمد قشر جوان کشور شود.

دکتر رضایی استاندار اصفهان با بیان این که در هر گره از فرش دستباف ایران، تمدن کهن ایران نهفته است، عنوان کرد: در شرایط تحریم باید راهکارهای ویژه ای برای افزایش صادرات فرش پیش بینی کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بیان کرد: با اقدامات انجام شده جایگاه فرش دستباف تمامی نقاط اصفهان در جهان تثبیت شده است . اصفهان سالانه 285 هزار متر مربع فرش دستباف کشور را تولید می کند .

گفتنی ست در بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران و استاندار اصفهان از نمایشگاه، موضوع تبلیغات فرش دستباف از کلیدی ترین خواسته های هنرمندان و ذینفعان حاضر در نمایشگاه بود.

این نمایشگاه از روز سه شنبه 20 آذرماه آغاز و تا  25آذرماه و در فضایی بیش از 9 هزار مترمربع ادامه خواهد داشت و دست آوردها و توانمندی های فعالان عرصه فرش دستباف ازاستان های اصفهان، تهران، قم، خراسان رضوی، گلستان، کردستان،چهارمحال و بختیاری، فارس و کرمان را به نمایش می گذارد.

در بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان، 150 تولیدکننده و فعال این هنر  صنعت، نفیس ترین فرش های دستباف کرک و ابریشم اصفهان و نایین، فرش های تمام ابریشم قم، گبه، گلیم فرش، چرم فرش، فرش بیجار، قالی های روستایی وعشایری با رنگ های 100 درصد گیاهی و گلیم و گبه بختیاری را به نمایش می گذارند و علاقمندان به این عرصه را با هنر دست قالی بافان ایرانی آشنا خواهند کرد.

تولیدات فرش اصفهان صیرفیان، فرش خانواده صفدرزاده حقیقی،اصفهان مهدی ئی، فرش محقق، تولیدات فرش عصاچی، تولیداتفرش حسن دردشتی، اصفهان حبیب الهی، فرش زجاجی، اصفهانفرش مکاری، علی دردشتی، عباس دردشتی، فرش اصفهان شهشهان،تولیدات فرش قزوینی، فرش نقیب زاده نایینی، فرش فروزان، فرشلاجوردی، فرش تبریز فتحی و فرش قشقایی باف از جمله مهمترین ومعتبرترین برندهای صنعت فرش دستباف به شمار می روند که در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.