طراحی سایت
چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

اخبار

320 نفر در مهاباد بافت فرش و گلیم فرا گرفتند

320 نفر در مهاباد بافت فرش و گلیم فرا گرفتند
رییس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد گفت: امسال 320 نفر از هنرآموزان این شهرستان با شرکت در در دوره های آموزشی قالیبافی و گلیم بافی آموزش های لازم را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، چیا قربانی اقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره های آموزشی به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان و همکاری اتحادیه بافندگی فرش دستباف از محل اعتبارات شهرستانی طی 9 مرحله برگزار شده است.

 وی ادامه داد: در این دوره ها کارآموزان با مقدمات بافندگی و ابزارآلات فرش دستباف، چله کشی، نقشه خوانی، بافندگی، شناسایی علوم بافت و حقوق اجتماعی قالی بافان آشنا شدند.

وی با بیان اینکه این دوره ها به طور رایگان برای علاقه مندان برگزار شد، اظهار داشت: در پایان هر دوره به شرکت کنندگان گواهی درجه 2 بافندگی از طرف اتحادیه بافندگی فرش دستباف اهدا شد.

 رییس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد بیان کرد: با توجه به وجود استعدادها و همچنین نیاز روستاییان به درآمد بیشتر به دلیل افزایش مخارج خانواده های روستایی، رونق فرش دستباف برای ارتقای درآمد و کیفیت سطح زندگی روستاییان ضروری بوده و در همین راستا برگزاری این دوره ها ادامه خواهد داشت.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.