طراحی سایت
چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

اخبار

احداث خانه فرش تعیین تکلیف شود

احداث خانه فرش تعیین تکلیف شود
معاون استاندار لرستان با اشاره به شناسایی ۱۲ خوشه صنعتی در لرستان گفت: احداث خانه فرش خرم‌آباد هر چه سریع‎تر تعیین تکلیف شود.

به گزارش روایط عمومی مر کز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری تسنیم، گودرز امیری امروز در کارگروه اقتصادی و تولیدی استان لرستان با بیان این که خوشه صنعتی به مجموعه‌ای از بنگاه‌ها اشاره دارد که محصولات مشابهی را تولید کرده و یا در شبکه‌های تأمین عمودی و افقی قرار دارند اظهار داشت: خوشه‌ها را می‌توان به‌صورت شبکه‌هایی از بنگاه‌های به هم وابسته، نهادهای تولید دانش، سازمان‌های میانجی و مشتریانی عنوان کرد که در زنجیره تولید ارزش‌افزوده باهم ارتباط دارند.

وی افزود: تاکنون ١٢ خوشه در استان لرستان شناسایی‌شده است؛  فعال‌سازی خوشه گلیم و جاجیم سبب ارتقا کیفی محصولات و راه‌یابی این صنایع به بازارهای بین‌المللی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بابیان اینکه مشاور اطلاعاتی که ارائه می‌دهد باید قابل‌تحلیل و دارای داشبورد مدیریتی باشد عنوان کرد: در راستای خوشه‌ها باید الگویی ارائه شود که برای سال‌ها متمادی مورداستفاده قرار گیرد چراکه روش‌های سنتی جواب‌گوی کار نیستند.

وی بیان کرد: این مهم باید به‌عنوان فرصت ویژه اطلاع‌رسانی شود؛ به افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در بحث حلاجی و ریسندگی دارند امتیازات خوبی داده می‌شود و طرح باید دارای تنوع و زیبایی باشد.

امیری با انتقاد از روند کند ساخت مجموعه خانه فرش خرم‌آباد گفت: خواستار تسریع کار و تصمیم‌گیری در راستای تعیین تکلیف خانه فرش هستیم.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.