طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
EN

اخبار

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین افتتاح شد

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین افتتاح شد
دوازدهمین نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش استان قزوین امروز 3 دی 1398 با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران و مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران ، دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین امروز 3 دی 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران ، معاون اقتصادی استاندار ، رئیس سازمان صمت ، مدیر کل اقتصادی استانداری ،مدیر عامل شرکت شهرکها و مسئولین استانی گشایش یافت.

در این نمایشگاه که از دوم لغایت ششم دی ماه برپاست ۴۹ تولید کننده، صادرکننده و فعال حوزه فرش دستباف از استان‌های آذربایجان شرقی، قم، همدان، فارس، اصفهان، زنجان، خراسان، گیلان، کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری، قزوین و تهران محصولات و تولیدات خود را در زمینه فرش‌های تمام ابریشم، گبه، گلیم، فرش بیجار، قالی‌های روستایی و عشایری، فرش بختیاری، ملزومات بافت فرش و تابلو فرش‌های خود را در معرض دید علاقمندان قرار داده‌اند.

فرشته دست پاک در این مراسم گفت: فرش اصیل دستباف ایرانی، هنری ارزشمند و یادگار نیاکان ما است که همچون نگینی بر فرهنگ کشور می‌درخشد و این خود دلیلی محکم بر پیشگامی ایرانیان در زمینه صنعت بافت فرش از گذشته‌های دور است که به عنوان هنری زیبا به سبب کیفیت، اصالت و هویت در جهان همچنان نظیر ندارد.

وی بیان کرد: در چند نوبت که در نمایشگاه‌های فرش دستباف استان قزوین شرکت کرده‌ام هر بار شاهد استقبال بیشتر بافندگان و تولیدکنندگان بوده‌ایم و امیدواریم برپایی این نمایشگاه‌ها بتواند زمینه معرفی این هنر- صنعت ارزشمند به همه مردم را مهیا کند و ما نیز بتوانیم کمک کنیم تا خرید فرش سهل تر انجام شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران یادآور شد: علیرغم تحریم‌های آمریکا و کاهش صدور فرش دستباف به این کشور توانسته‌ایم با رایزنی بازارهای دیگری را شناسایی کنیم تا این خلاء جبران شود.

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش تا ششم دی ماهاز ساعت ۱۵ الی ۲۱:۳۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی (ره)، جنب صدا و سیما میزبان علاقه مندان به فرش دست باف است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.