طراحی سایت
چهارشنبه 09 مهر 1399
EN

اخبار

به همت آستان قدس رضوی/ رونق بافت فرش در شهرستان راور

به همت آستان قدس رضوی/ رونق بافت فرش در شهرستان راور
درکارگاه فرش آستان قدس رضوی در راور ؛ با ظرفیت اشتغال 150 نفر، سالانه بیش از هزار و دویست متر فرش دستباف تولید می شود .

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان،  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی  گفت: تعدادی از این افراد در قالب کاروان آموزشی به کارگاه شهرستان کاشمر اعزام شده و آموزش لازم را فرا گرفته اند و سایر افراد در کارگاه راور آموزش تکمیلی را  فرا می گیرند.

غلامرضا باغشنی پیش بینی  کرد: در ابتدای کار در کارگاه قالی بافی راور کرمان سالانه هزار و 200 تا هزار و 500مترمربع فرش دستباف با کیفیت تولید شود.

 مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی درباره موارد مصرف فرش های تولیدی در این کارگاه گفت: فرشهای دستباف  تولیدی به مشتریان، متقاضیان، تجار وبرای مصارف خانگی عرضه می شود و در صورت نیاز در حرم مطهر رضوی نیز کاربرد دارد.

وی هدف از ایجاد این کارگاه را کمک به مردم محروم منطقه راور با توجه به خشکسالی های اخیر، آموزش بافت بهتر فرش دستباف و حفظ هنرهای قدیمی و اصیل ایرانی اعلام کردوافزود: 30 میلیارد ریال اعتبار  این طرح  از محل نذورات تامین شده و زیر نظر معاونت پشتیبانی آستان قدس رضوی  فعالیت می کند.

  باغشنی با اشاره به اشتغال 150نفر همزمان با راه اندازی این کارگاه قالی بافی خاطرنشان کرد: بیشتر این افراد از بانوان حاشیه نشین شهر و زنان سرپرست خانوار هستند. ودر این کارگاه 4 دستگاه دار آهنی فارسی به عرض هر دستگاه 40 متر به تولید قالی دستباف اختصاص داده شده است.
 

 

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.