طراحی سایت
شنبه 25 اردیبهشت 1400
EN

اخبار

نشست کارگروه فرش دستباف استان مازندران در فرمانداری بابل برگزار شد

نشست کارگروه فرش دستباف استان مازندران در فرمانداری بابل برگزار شد
جلسه کارگروه فرش دستباف استان با هدف رفع موانع تولید و حمایت از مشاغل خانگی، تولید و صادرات فرش در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان بابل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع روز گذشته در سفر به استان مازندران، برای بررسی وضعیت تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در کارگروه فرش دستباف استان، در نشست کارگروه فرش استان، متشکل از نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه بابل، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي مازندران، مدیرکل جذب سرمایه گذاری استانداری مازندران، معاون بازرگانی و توسعه تجارت صمت شهرستان، مدیر گردشگری شهرستان، مدیر صندوق کارآفرینی بابل، مدیر تعاونی فرش روستائیان حضور یافت. 
 در ابتدای جلسه حضار با تاکید بر این موضوع که شهرستان بابل، با وجود 15 هزار قالی باف، 45 پروانه کارگاه متمرکز و غیر متمرکز نقش مهمی در ارزآوری و ایجاد اشتغال استان ایفا می کند، بیمه، فقدان بازار کارآمد جهت عرضه محصولات بافته شده تولیدکنندگان و فقدان تسهیلات و نقدینگی را از عمده‌ترین مشکلات قالی بافان و فعالین برشمردند.
نماینده مردم بابل در این نشست  خواستار مساعدت بیشتر صندوق کارآفرینی امید شد و افزایش میزان تسهیلات و همکاری بیشتر بانک ها را برای توسعه و بهبود وضعیت تولید ضروری دانست.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها خواستار تسهیل و حمایت هرچه بیشتر از کارآفرینان فرش دستباف حوزه انتخابیه خود به خصوص احداث مجتمع های قالی بافی در استان شد.
وی با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه تشریح کرد: ظرفیت های بسیاری در حوزه فرش دستباف وجود دارد که با توجه به کمک مجلس می توان در راستای اعتلای جایگاه فرش دستباف در بازارهای داخلی، جهانی و رونق تولید آن گام برداشت.
رئیس مرکز ملی فرش ایران، با بیان این موضوع که فرش دستباف با توجه به مزیت و ارزش افزوده مطلق آن نسبت به سایر صنوف، تولید بیشتر و اشغال پایدارتری را رقم می زند، نقش مجلس شورای اسلامی را در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بسیار موثر دانست و از نماینده مردم شریف بابل درخواست نمود قوانین مقرراتی هنر- صنعت فرش دستباف محور مداقه و توجه خاص نمایندگان مردم قرار گیرد.
رافع افزود: زنجیره ارزش، تولید و زیر ساخت های فرش دستباف استان به خصوص حوزه رنگرزی، تابلو فرش و سایر موارد مورد توجه خاص مرکز ملی فرش ایران است و توسعه بازار، صادرات، تجارت الکترونیک و رقابت پذیری فرش در عرصه جهانی در دستور کار مرکز قرار دارد.
فروش اقساطی، تاسیس هنرستان فرش، ایجاد مراکز رشد فرش استان برای حمایت بیشتر از صادرات این محصول، برگزاری نمایشگاه تخصصی و حمایتی، شناسنامه فرش، ارتقای دانش مسئولان فرش استان از دیگر مسائل مهمی بود که توسط رئیس مرکز ملی فرش ایران ایراد شد. 
در خاتمه مقرر شد، ایجاد مجتمع های قالی بافی و نمایشگاه های دائمی فرش دستباف در شمال کشور با مشارکت بخش خصوصی و هلدینگ بین المللی جامی با مدیریت دکتر معظمی نیا محقق شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.