پنجشنبه, 29 اردیبهشت,1401

برگزاری کارگاه ارتقاء مهارت رنگرزان در استان خراسان شمالی

برگزاری کارگاه ارتقاء مهارت رنگرزان در استان خراسان شمالی
دوره آموزش ارتقای مهارت رنگرزان فرش دستباف به همت مرکز ملی فرش ایران در دو بخش نظری و عملی در شهرستان راز و جرگلان " دویدوخ" خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این دوره از تاریخ 20 تا 22 فروردین ماه امسال با هدف افزایش مهارت علمی رنگرزان در شهرستان راز و جرگلان " دویدوخ"توسط استاد مازیار کبیری از اساتید مطرح کشور به مدت 3 روز تشکیل شد.
بر اساس دستورالعمل های ابلاغی مرکز در این دوره 30 نفر از تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف و نیز کارگاه های تولیدی مستقر در استان در رده های سنی 22 الی 60 سال حضور داشتند و به صورت نظری و عملی آموزش دیدند.
لزوم آشنایی با مواد اولیه و رنگرزی مرغوب، آموزش روش های اجرای دقیق استانداردهای ایمنی، ضوابط فنی و معیارهای رنگرزی، کاهش هزینه های تولید، آشنایی با تکنولوژی رنگرزی و  ضرورت پیشگیری از عیوب ناخواسته در هنگام فرآیند رنگرزی از جمله محورهای مهم این دوره ی آموزشی بوده است.
گفتنی ست: فراگیران در این دوره با مباحثی هم چون: شناخت الیاف فرش، آشنایی با رنگرزاهای طبیعی و مصنوعی، رنگرزی الیاف پشمی،  آشنایی با روش های شناسایی الیاف طبیعی و مصنوعی و روش های سنجش ثبات رنگی الیاف به صورت  تئوری و عملی محور آشنا شدند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.