دوشنبه, 13 آذر,1402

معرفی کتاب کنترل کیفیت در فرش دستباف و تدابیر خود کنترلی

معرفی کتاب کنترل کیفیت در فرش دستباف و تدابیر خود کنترلی
کتاب کنترل کیفیت در فرش دستباف و تدابیر خود کنترلی/ رضا اله داد- تهران ،1397

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش و صنایع خلاق، کتاب‌ فوق، راهنمای ویژه ای برای علاقمندان و  افراد حرفه ای است که می خواهند در مورد فرش های دستباف بیشتر بدانند.

چکیده :

برای اینکه یک قطعه فرش و یا به طور کلی تولیدات فرش دستبافت یک شرکت تولیدی از لحاظ کیفیت مدیریت شود می بایست نظارت و کنترلهای لازم در مراحل قبل از شروع بافت در حین بافت و  پس از اتمام بافت صورت گیرد.

 در واقع هر یک از این کنترل ها به منزله ی یک حلقه زنجیر هستند و اگر همه ی حلقه ها خوب کنترل شوند و خوب عمل نمایند و از کیفیت های لازم برخوردار باشند فرش یا فرشهای تولید شده از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و تا حدود زیادی بی عیب و نقص می باشند.

کنترل فرآیندی است که مدیر از طریق آن تطابق عملیات انجام شده را با فعالیت های برنامه ریزی شده می سنجد ، از این رو فرآیند کنترل در برنامه ریزی فعالیت های یک سازمان یا یک شرکت تولیدی جهت نیل به اهداف اساسی به کار می رود تولید فرش مرغوب و بموقع همیشه هدف تولید کننده است.

کیفیت به معنای تأمین انتظارات خواسته ها و نیازهای مشتری ( اصول مدیریت ، دکتر علی رضائیان)

چنانچه یک قطعه فرش از لحاظ طرح و نقش و رنگ آمیزی مطلوب باشد و مواد اولیه  مصرفی طبیعی و از نوع مرغوب تهیه شده باشد و بافت آن سالم و قیمت آن هم با کیفیت فرش  هماهنگی داشته باشد، در واقع کیفیت آن مطلوب بوده و انتظارات مشتری برآورده شده است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.