دوشنبه, 13 آذر,1402

بافت فرش در شهرکرد برای عتبات عالیات

بافت فرش در شهرکرد برای عتبات عالیات
مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان چهارمحال و بختیاری از بافت بیش از ۳۰۰ تخته فرش در استان چهارمحال و بختیاری به نیت کمک به بازسازی اماکن مقدسه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش و صنایع خلاق، به نقل از خبرگزاری مهر ، با حضور مسؤولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، ششمین تخته فرش صبح دوشنبه در محله سرچشمه‌های شهرکرد برش خورد.

علی کیانی اظهار کرد: امروز ششمین تخته فرش در محل حسینیه شهدای کاظمی پور محله سرچشمه‌ها برش خورد و بافت هفتمین تخته فرش نیز شروع می‌شود.

وی افزود: از سال ۹۶ عرصه‌های جدید در استان چهارمحال و بختیاری در راستای کمک به ساخت عتبات عالیات و صحن عقیله بنی هاشم سلام الله علیها شروع شد، که یکی از این عرصه‌ها بافت فرش توسط بانوان هنرمند استان بود که به صورت افتخاری و برای تبرع این کار را انجام می‌دهند.

کیانی گفت: از شروع این طرح تا امروز بیش از ۳۰۰ تخته فرش در ابعاد مختلف بافته شده و بصورت مزایده داخلی بفروش می‌رسد و نهایتاً برای توسعه حرم اختصاص داده می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ کارگاه فرش در سطح استان چهارمحال و بختیاری داریم که بیش از ۵۰۰- ۶۰۰ نفر از بانوان استان در این کارگاه‌ها مشغول بافت فرش هستند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: عرصه‌های دیگری هم برای کمک به ساخت و توسعه عتبات عالیات داریم که شجره طوبی (وقف محصولاتِ یک تا چند درخت مثمر) و سند افتخار (تقبل هزینه ساخت یک متر مربع از صحن) از جمله آنهاست.

وی در پایان از بانوان علاقه مند و هنرمند استان چهارمحال و بختیاری خواست برای مشارکت در امر ساخت و توسعه عتبات عالیات به کارگاه‌های بافت فرش مراجعه کنند و از برنامه‌های فرهنگی و هنری این کارگاه‌ها در اوقاف فراغت نیز بهره مند شوند.

 

 
 
 

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.