دوشنبه, 13 آذر,1402

آمادگی استان کردستان برای صادرات فرش های بافته شده

آمادگی استان کردستان برای صادرات فرش های بافته شده
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: از امروز آمادگی داریم فرش دستباف استان را با اولویت فرش‌های بافته شده تحت پوشش کمیته امداد کردستان، صادر کنیم.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش و صنایع خلاق ایران، علی نوری در پنجمین کارگروه اشتغال استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، در راستای حوزه صادرات فرش دستباف گفت: در این حوزه اقداماتی انجام شده و از امروز آمادگی داریم فرش دستباف استان را با اولویت فرش‌های بافته شده تحت پوشش کمیته امداد کردستان صادر کنیم.
وی همچنین ادامه داد:  تفاهمنامه‌ای در این زمینه امضا خواهد شد تا کردستان به پایلوت کشور در زمینه صادرات فرش دستباف تبدیل شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان گفت:در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیل در کشور آمار خوبی نداریم و نیاز است به این مهم توجه بیشتری شود.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه ایجاد اشتغال اتصال محکمی میان دانشگاه و اشتغال پایدار در صنعت معدن و تجارت ندیدم و اثری از شرکت‌های دانش‌بنیان نیست.
نوری با بیان اینکه مشکل اصلی ما تأسیس مراکز آموزشی و دانشگاهی نیست، افزود:  مشکل اصلی عدم ایفای نقش دانشگاه در خط تولید و بهره‌وری است و باید تلاش کنیم با عدم وابستگی به سایر استان‌ها هدف اصلی اتصال بین دانشگاه و واحدها تولیدی به خصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان تحقق ببخشیم.
وی تصریح کرد: در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و ساماندهی مرزها طرح‌های زیادی ارائه شده اما طرح‌ها به بن بست رسیده و کار آنچنانی صورت نگرفته است و اتمام حجت می‌کنم، این اقدامات قابل قبول نیست و دیگر احتیاجی به طرح نداریم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان با تاکید بر اینکه تنها ورود و معرفی سرمایه‌گذار به داخل استان کافی نیست، یادآور شد: ایجاد اشتغال باید دستاورد اصلی طرح‌های سرمایه‌گذاری باشد.
وی با بیان اینکه توسعه و اشتغال نیازمند فکر و نگاه توسعه‌ای به استان در حوزه اشتغال است، افزود: نسبت واحدهای تولیدی راکد کردستان نسبت به واحدهای تولیدی راکد سایر استان‌ها بالا است و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید مکاتبات لازم را با یکدیگر داشته باشند و خودشان تلاش کنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌کردستان خاطرنشان کرد: همایش اتصال بین دانشگاه و تولید باید با محوریت ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد برندینگ در صنایع لوازم خانگی بانه باید در استان کردستان در آذرماه برگزار شود.
نوری تاکید کرد: برگزاری این همایش باید زمینه‌ساز آشنایی سرمایه حضورش استان و استان‌های همجوار از  واحدهای این شهرستان شود.
وی در پایان ادامه داد: از سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان عراق جذب شده‌اند و انتظار می‌رود برای اشتغال فارغ‌التحصیلان با محوریت سرمایه‌گذاری در استان فکری شود تا اولویت بهره‌گیری از ایجاد اشتغال سرمایه‌گذاران خارجی در کردستان به سمت اشتغال فارغ التحصیلان سوق یابد و با تاکید بر اینکه باید زیرساخت اشتغال را حتی تا ۵۰ سال آینده تعریف کنیم، گفت: در معاونت اقتصادی هیچ اولویتی بالاتری از اشتغال در استان نداریم.
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.